Akcesoria

Przy zakupie domku w naszym sklepie internetowym, można także wybrać gont bitumiczny w różnych kolorach (zielony, szary, czerwony i czarny). Nie sprzedajemy gontu osobno. Uważamy, że domek drewniany najlepiej wygląda w połączeniu z gontem bitumicznym.

Oferujemy dwa rodzaje płytek: płytki sześciokątne  "Hexham" i płytki prostokątne "Bourne". Jeśli chcesz nadać naturalny odcień swojemu domku,  wybierz gont w kolorze zielonym: jest on solidny i ma piękny odcień, który pasuje do wszystkiego.

INSTRUKCJA MONTAŻU GONTU  BITUMICZNEGO

Przechowywanie:
Pełne palety gontu nie mogą być układane jedna na drugą, w przeciwnym razie mogą się zniszczyć przed użyciem.Układać w stosy na płask. Podczas składowania na placu budowy chronić gont przed działaniem czynników atmosferycznych. Nie przechowywać w pobliżu rurociągów pary, grzejników, itp. Zaleca się, aby nie chodzić na dachu podczas upałów, gdyż gont może ulec zdeformowaniu/ zniszczeniu. Stosować odpowiednią drabinę w tym celu.

Uwaga: Czasami może się pojawić małe przebarwienie koloru gontów pomiędzy płytkami w tym samym opakowaniu lub w różnych opakowaniach. Zaleca się wybieranie losowe z różnych paczek, spowoduje to pomieszanie gontów pochodzących z jednej paczki z zawartością innego opakowania i zminimalizuje efekt normalnej różnicy odcieni gontów w poszczególnych paczkach.

Korzystanie z pokrycia dachowego: Obliczenie ilości materiałów potrzebnych do pokrycia dachowego ,  ilości płytek wymaganych, zależy od stopnia złożoności, stopnia nachylenia i wielkości dachu. Pamiętaj, aby obliczyć dodatkowe płytki w przypadku zniszczeń (około 5-15% dodatkowych), ponieważ lepiej jest mieć więcej . Płytki dodatkowe, o ile są one prawidłowo przechowywane, mogą być użyte w przyszłości w przypadku zniszczeń.

Montaż gontów

Pas początkowy (gont kalenicowy):
Użyć rolki specjalnego materiału na pas początkowy lub wykonać pas początkowy z gontów przyciętych na szerokość, które będą układane poczynając od nachylonej krawędzi dachu i dopasować pierwszy element na równo z okapnikiem krawędziowym ułożonym wzdłuż nachylonej krawędzi dachu i krawędzią okapu, a następnie kontynuować układanie warstwy wzdłuż całego dachu.

Należy usunąć folię silikonową od spodu gontów przed montażem.

Każda płyta powinna być przybita gwoździami ocynkowanymi do dachu. Liczba gwoździ zależy od nachylenia dachu lub od górnej krawędzi dachu. Gwoździe należy wbić w taki sposób, aby główka gwoździa była na tej samej płaszczyźnie co powierzchnia gontów.

Gwoździe umieszczać w odległości 2-3 cm od krawędzi płytek.

Gont kalenicowy podzielić na trzy części w miejscach perforacji i ustawione w jednej linii prostej z zakładką 3 - 5 cm. Są one mocowane za pomocą dwóch gwoździ na każdym boku nachylenia.

Instalacja powinna być wykonana naprzeciw dominującego kierunku wiatru.

UWAGA: W przypadku gontów kalenicowych, jeśli będzie montowany w temperaturze zewnętrznej niższej od 10°C, zaleca się, aby wygiąć go na ogrzewanej rurze 10 cm średnicy, aby uniknąć pęknięć.

Wentylacja: Długość wytrzymałości dachu, zależy od odpowiedniej wentylacji szczególnie na poddaszu użytkowym.
Montuj gont tak, aby nie zakrywać ciemniejszych odcieni na płytkach.

Postępuj zgodnie z obrazkami ilustracyjnymi, aby prawidłowo rozstawić gont. Jeśli zamontujecie gont ze zbyt częstą powtarzalnością, nie wystarczy, aby ukończyć cały dach. Zapewniamy odpowiednią ilość płytek, w celu pokrycia dachu według prawidłowego montażu.

Zalecamy używać gwoździ z szeroką główką (do 15-19 mm długości) do mocowania gontów.

Jeśli gont będzie umieszczany w temperatury zewnętrznej ponad 15 stopni, zalecamy wstępnego podgrzewania czarnej taśmy lub użycia wodoodpornego kitu, aby uszczelnić. W tym przypadku można również przechować gont w ciepłym zamkniętym pomieszczeniu na 24 godzin przed instalacją.

Dokonaj wyszukiwania
Cena

DLACZEGO OPŁACA SIĘ U NAS KUPOWAĆ?

łatwe w
montażu

Gwarancja
5 lat

Produkt
ekologiczny

Wysyłka
za darmo*

Wiarygodny
eksporter

Wyprodukowany
w UE